Kůň, panna a víno velké čistoty potřebují

Kůň, panna a víno velké čistoty potřebují

Miroslav Slach

Koupit e-knihu za 199 Kč

Kůň, panna a víno velké čistoty potřebují!“ Jen málokterý ze spisovatelů si vybere pro soubor svých povídek tak přiléhavé přísloví, jako je tato stará židovská moudrost.

PhDr. Miroslav Slach je autorem trvale moudrým, tvůrcem hluboce vzdělaným, jak jen to mohla pražská Filozofická fakulta poskytnout. Jak vzlétal orel jeho nadání, tak upouštěl i pírka – ty drobné příběhy, které díky autorovi nezapadly a dnes přicházejí i k nám. V této knize povídek uplatňuje šíři mistrovských znalostí od staroegyptských dějin po starobylou krásu současného Tallinu, aby stejně lehce putoval našimi dějinami i místy od Polabí mezi Brandýskem a Staroboleslavskem až po vinorodé Mělnicko! Kolik zamyšlení i bujnosti umí vyvolat nad sklenkou vína. To je kraj, kde Miroslav Slach trávil většinu svého života a pracoval v nenápadném městečku Všetaty pod vinorodým hřbetem Cecemín. Je příznačné, že právě zde kdysi kněžna Ludmila učila svého vnímavého vnuka Václava obdělávat první vinné keře přivezené z Velké Moravy, které později založily slávu mělnického vína…

Knihu ozdobila svými ilustracemi zkušená a vyzrálá malířka paní Jaroslava Bičovská. I ona má smysl pro zachycení dobového koloritu a oné patřičné míry laskavého humoru, který odpovídá záměrům spisovatele. Nebyla to práce lehká, vždyť musela zvládnout reálie od dob faraonského Egypta přes karolínskou dobu v českých zemích, léta českého obrození i současný Tallin.


Knihu je možné koupit v tištěné podobě za 299 Kč + poštovné. Objednávejte ZDE.

Důležitá informace k tisku: Jedná se o tisk na vyžádání. To znamená, že ve většině případů knihy tiskneme až po přijetí objednávky. Proto prosím počítejte s tím, že dodací lhůta může být několik týdnů.


Knihu můžete koupit například na následujících portálech:
Obchod E-knihy jedou
PalmKnihy
Kosmas
Martinus
Google Play