Uč se, synu, moudrým býti!

Uč se, synu, moudrým býti!

aneb Chceš-li míti synka vola, dbej, ať jemu smrdí škola…
Miroslav Slach

Koupit e-knihu za 199 Kč

„Spravedlnost je aritmetikou lásky.“
/T. G. Masaryk/

Druhý díl školských povídek je z let na konci rakousko-uherského mocnářství, z počátku i konce Masarykovy Československé republiky, z dob nacistické okupace i po osvobození a také z časů totality. Pravda a lež, která se odehrávala před katedrou i za katedrou na základních, středních i vysokých školách v národě Jana Amose Komenského, aby se naplnilo heslo: „Uč se, synu, moudrým býti!“
Soubor devíti povídek časově protíná minulé století. První z nich je povídka z konce rakousko-uherského mocnářství Chování uspokojivé. Před II. světovou válkou se odehrává Poslední mistr Československa, z dob nacistické okupace je Gaudeamus na hořkou notu a Pohaněč oslů. Po osvobození se dostáváme mezi Seňory a seňority a z dob totality, jsou to příběhy Ach, ta inspekce!, Mrtvé duše očima cherubínů, Zkažený život a finální povídka Jak jsem vzal výchovu našeho syna pevně do svých rukou.
Ať už se rozhodnete vzít výchovu dětí pevně do svých rukou, aby bylo jejich chování alespoň uspokojivé a inspekce nezkazila život Vám ani Vašim ratolestem, nebo si spolu s vysokoškolskými studenty, kolegy Jana Opletala, zazpíváte Gaudeamus na hořkou notu, či půjdete ve stopách posledního mistra Československa nebo pohaněče oslů, stanete se svědky příběhů, jak je napsal sám život. Učitel se objeví, když je student připraven. A každý jednou potkáme svého velkého učitele… a tím je život sám.

E-knihu můžete koupit například na následujících portálech:
Obchod E-knihy jedou
PalmKnihy
Kosmas
Martinus
Google Play