Sebeobrana všedního dne

Sebeobrana všedního dne

David Gruber, Zdeněk Maláník

Koupit e-knihu za 259 Kč

Nové vydání. Sebeobrana všedního dne mistra sebeobrany Zdeňka Maláníka, nazývaná též Salutem, může dobře posloužit jako velmi slušný všeobecný základ těm, kteří se nechtějí nebo nemohou soustavně učit nějakým složitějším chvatům, pákám, přehozům apod. V psychologické části využívá spoluautor David Gruber svých dlouholetých zkušeností s tématy koncentrace, rychlosti a emocí (například zvládání strachu aj.).

Popsány jsou i skryté psychické slabiny typického útočníka-násilníka a jak je může napadený/napadená využít ke své obraně. I když razance obrany musí být logicky vždy větší než razance útoku (jinak by útočník zvítězil), popsané obrany nepoškozují útočníka více, než je nezbytně nutné (což by mohlo vést mj. ke komplikacím pro obránce při případném následném soudním projednávání).

Je zmíněna i právní úprava sebeobrany, tj. možnosti a meze obránce.

Kniha zahrnuje též obranu proti domácímu násilí. Což je téměř výlučně sebeobrana ženy.

Důraz je kladen na prevenci, psychologicky a organizačně, tj. aby situace napadení vůbec nenastala – a když už nastane, aby obránce nezpanikařil.

Dá se říci, že tento rozsah sebeobranného know-how patří k základnímu vzdělanostnímu přehledu a vybavení každého člověka podobně jako práce s počítačem, mobilem nebo řidičský průkaz; jako schopnost uběhnout 200 metrů, uplavat 50 metrů, udělat dřep nebo kotoul…

Pouze přes tuto e-knihu se čtenáři dostanou k celkem čtyřiceti akčním videím s jednotlivými sebeobrannými situacemi.

Knihu můžete koupit například na následujících portálech:
Obchod E-knihy jedou
Palmknihy
eBux
Martinus
Google Play